Butelio kamštelio pradžia

 

Senovėje kamštis buvo naudojamas kaip butelių kamštis. Jo naudojimo įrodymų rasta senovės egiptiečių kapuose.

Metalinis butelio dangtelis jau yra modernus butelio kamštis. Jį sukūrė Williamas Painteris, išradėjas iš Merilendo, kuris užpatentavo savo pirmąjį kamštį 1885 m.

Po šešerių metų jis sukūrė naują dizainą, žinomą kaip karūnos dangtelis. Ant šio buvo kamštiena aptraukta metalinė kepuraitės su logotipu gofruotu briaunu ir apgaubta aplink butelio kraštelį. Taip pat buvo naudojamas popierinis pagrindas, kad buteliuko turinys ir metalinis dangtelis nesiliestų.

Iš pradžių vainiko dangtelis turėjo 24 dantis, tačiau dabartinė versija turi 21 dantį. Vėliau dailininkas įkūrė Baltimorėje įsikūrusią „Crown Cork and Seal Company“, kuri paskatino jį tapti turtingu verslininku. Bendrovė toliau plėtėsi užsienyje ir iki 1906 m. įkūrė gamyklas JK, Vokietijoje, Prancūzijoje, Japonijoje ir Brazilijoje.

Per ateinančius 8 metus šis kamščiu dengtas vainiko dangtelis tapo pramonės standartu. Iki 1955 m. kamštienos įdėklas buvo pakeistas į plastikinį, o po trejų metų buvo sukurta didelės spartos mašina, tikrinanti karūnos sandariklius.

Tuo tarpu užspaudžiamą ir nusukamą dangtelį sukūrė kūdikių maisto gamintojai. Dabar tai dažniausiai naudojama JAV, Kanadoje ir Australijoje.

Užsukami dangteliai šiandien yra pramonės standartas. Pirmą kartą jie pasirodė septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose, kai juos pristatė gazuotų gėrimų gamintojai.

Metaliniai butelių dangteliai paprastai gaminami iš plieno arba aliuminio. Jie turi pamušalą, pagamintą iš polietileno, kuris veikia kaip barjeras tarp metalo ir skysčio butelyje.

Norint pagaminti šiuos butelių kamščius, reikia naudoti mašiną. Plonus plieno lakštus reikia nupjauti tinkamos formos, o kraštus suspausti. Mašinų serija iš lakštų sukuria mažus apskritimus, tada pereina prie užspaudimo proceso. Tai yra presavimo mašina, kuri prilaiko naujai nupjautą apskritą metalą ir suspaudžia jį, kad būtų sukurta griovelio forma.

Su šiuo karūnėlės dangteliu užtikrinamas sandarus sandarumas, todėl buteliuke nepatenka anglies dvideginio. Jei viduje nėra anglies dioksido, skystis išlaiko gazuotą būseną, kol butelis atidaromas.

Gėrimai buteliuose atpažįstami pagal unikalų logotipą karūnėlės dangtelio išorėje. Kartais interjero dalis yra naudojama įvairių gaiviųjų gėrimų ir gėrimų gamintojų akcijose, kai skelbia konkursą.

Šie metaliniai butelių kamšteliai nėra populiarios medžiagos, naudojamos perdirbimo įmonėse. Teigiama, kad jų mažas dydis ir ypač aštrūs kraštai kenkia augalų perdirbimo mašinai. Todėl jie dažnai nepaisomi šiukšlėse.

Tačiau nors jie negali būti perdirbami naudojant mašiną, šie metaliniai butelių dangteliai gali būti naudojami įvairiuose amatų projektuose. Jie netgi gali būti kolekciniai daiktai, kuriuos galite parduoti po daugelio metų, kad gautumėte pelno.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *