יועץ זוגי – מה לחפש ואיך להתכונן

אלפי זוגות מבקרים מדי שנה יועצים כדי לעזור להם בבעיות במסגרת הזוגיות. חשוב לדעת כשמחליטים שהגיע הזמן לקבל עזרה, לא ניתן להציל את כל מערכות היחסים. ביקור אצל יועץ זוגי יעזור לכם לקבוע אם כדאי להילחם על הזוגיות שלכם או שעדיף לכולם להתרחק עכשיו, לפני שהמצב יחמיר.

הדרך הטובה ביותר למצוא יועץ זוגי מכובד היא באמצעות הפניות. אם היו לךטיפול זוגי מומלץ  משפחה או חברים שעברו משהו דומה וביקרתם יועץ כדי לעזור להם, גלה במי הם השתמשו. אם אינך רוצה לפנות לאף אחד שאתה מכיר, מכיוון שאינך רוצה שהחיים האישיים שלך יהפכו לידע נפוץ עדיין, עשה שימוש באינטרנט.

מצא מרכז טיפולי שנמצא בסמיכות לביתך או בדרך הביתה מהעבודה. זה צריך להיות נגיש בקלות גם עבורך וגם עבור בן הזוג שלך. באופן אידיאלי צריכים להיות להם מספר מטפלים לבחירה. למרכז יכול להיות אפילו אתר אינטרנט שבו תוכל לקרוא את כל המידע על המטפלים שלהם, ללמוד עליהם יותר ולעזור לך לזהות את אלה שאתה מרגיש שיהיו התאמה מצוינת כדי לעזור לך לעבור את הבעיות שאתה חווה כעת.

דבר עם היועצים הזוגיים שאתה מרגיש שהם ההתאמה הטובה ביותר. רצוי לבחור כמה ואז להרים טלפון ולדבר ישירות עם כל אחד. זו ההזדמנות שלך לגלות עליהם יותר ולהרגיש אותם. הקפד לשאול שאלות, כגון הניסיון והאישורים שלהם. זכרו אם אתם פוגשים יועץ ואינכם מרגישים בנוח, כדאי לחפש אחר, שכן אתם צריכים להיות מסוגלים להיפתח ולדון בבעיות שלכם בפתיחות בפגישות על מנת שתהליך זה יעבוד.

העלות לפגישה היא משהו שאתה צריך לקחת בחשבון, אבל וודא שהיועץ עונה על הציפיות שלך ושתרגיש בנוח קודם. הנוחות והיכולת להיות פתוח במהלך הפגישות חשובה יותר מהמחיר למפגש שתצטרכו לשלם.

יש דברים שאתה צריך לעשות כדי להכין את עצמך לייעוץ זוגי. הדבר הראשון שצריך לזכור הוא ששניכם הסכמתם למפגשים האלה כי יש על מה להילחם. בין אם אחד מכם לא נאמן או אולי פשוט התפרקתם עם השנים, הרצון לעבוד על הבעיות שלכם הוא הצעד הראשון להצלחה. זכרו שלא כל הזוגות עוזבים את הייעוץ עם הרצון להישאר ביחד, חלקם מבינים שיהיה להם טוב יותר בנפרד.

חשוב לדעת שהמטפל שתבחר אינו אחראי לתקן את הבעיות שלך. הם יעבדו איתך במהלך קורס של מפגשים שבהם תוכל גם לאוורר את החששות וגם את השקפותיך, המטפל ייתן לך כלים וטכניקות בהן תוכל להשתמש מדי יום כדי לעזור לך לעבוד יחד ולהחליט אם זה משהו שאתה רוצה לעבוד עליו. להשתפר מדי יום.

שקול את תפקידך במערכת היחסים. האם אתה לוקח בחשבון את הרגשות והרגשות של בני הזוג שלך? האם אתה מוכן להתפשר במצבים מסוימים? אתה היחיד שחשוב? לדעת איך אתה מרגיש לגבי מערכת היחסים והתפקיד שלך יכול לעזור לך ללמוד יותר על עצמך ועל בן הזוג שלך במהלך המפגשים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *